ul. Pilska 3
78-400 Szczecinek

GOPS Szczecinek

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczecinku

Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku

„SAMOOBRONA KOBIET – ZAUFAJ WOJSKU”

RUSZAJĄ ZAPISY NA BEZPŁATNE TRENINGI

 

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych kobiet. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski.

Już w sobotę 27 maja w 16 miastach wszystkie chętne pełnoletnie panie mogą wziąć udział w blisko 4-godzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, prowadzonym przez wykwalifikowanych żołnierzy – instruktorów.

Projekt realizowany jest w każdym województwie w wybrane weekendy od 27 maja do 20 sierpnia br. Żołnierze – instruktorzy nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy.

Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej. Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.

Na terenie administrowanym przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Szczecinku przedsięwzięcie będzie realizowane w Białym Borze przy plaży miejskiej ul. Sądowa 39 w terminach 27 – 28 maja 2023 r. w godzinach od 10:00 do 13:30. W czasie szkolenia ochotniczek, ich bliscy, a także osoby towarzyszące, mogą odwiedzić punkty promocyjno – informacyjne lokalnych jednostek wojskowych. Każdy zainteresowany służbą w wojsku będzie mógł znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych i porozmawiać z  przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Szczecinku. Na zakończenie szkolenia nie zabraknie kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.

Regulamin szkolenia znajduje się w na oficjalnej stronie internetowej Wojskowego Centrum Rekrutacji w Szczecinku.

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej i mediów społecznościowych naszego Wojskowego Centrów Rekrutacji w Szczecinku

Bliższych informacji nt. projektu „Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” udziela Szef Wydziału Rekrutacji i Promocji Wojskowego Centrum Rekrutacji w Szczecinku mjr Tomasz BRYCKI (tel. 781-365-469; e-mail: wcrszczecinek@ron.mil.pl).

Natomiast osoby zainteresowane mogą dokonać rejestracji dzwoniąc na numer tel. 605-738-636 lub 781-365-469, bądź pisząc e-mail na adres wcrszczecinek@ron.mil.pl

Szef
Wydziału Rekrutacji i Promocji
Wojskowego Centrum Rekrutacji
w Szczecinku

/ – /  mjr Tomasz BRYCKI

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

Samoobrona kobiet - zaufaj wojsku